מהו תא לחץ?

תא הלחץ שלנו הינו מבנה מתכת דמוי מיכל הבנוי מחומרים עמידים ללחץ, יחידי ויחודי באיכותו ומאושר ע"י מעבדת מהנדסים תקנית. עד 4 אנשים יכולים לשבת בתוך התא כשהלחץ היחסי בתוך התא יכול להגיע עד 3 אטמוספירות ובשליטה מוחלטת של מערכת בקרה מתקדמת, מערכות סינון איכותיות ביותר לנשימת חמצן באיכות הגבוהה ביותר, מערכות איוורור וניטור גזים, כולל גז CO ומערכות גילוי והגנה לטיפול איכותי,יעיל ובטוח.

תקן והכשרה

אנו עומדים בסטנדרטים האמריקאים הגבוהים ביותר של PVHO,ASTM-B ASME,NFPA70,13,53m ומפעילי תא הלחץ הנם מומחים ונושאי תעודות ברפואת חירום שהוכשרו על פי תכנית הלימודים, ההכשרה והסטנדרטים של הצי האמריקאי ותכניות המחקר הלאומי של הצי הימי של ארצות הברית.

הטיפול בתא לחץ

טיפול חמצן היפרברי מגדיל משמעותית את כמות החמצן שהדם יכול לשאת ,מעבר לכמות החמצן שנישא ע"י ההמוגלובין. החמצן ההיפרברי נישא באופן פיזיקלי במחזור הדם בפלזמה וכך משחזר באופן מיטבי רמות גבוהות יותר של חמצן בדם, ומסוגל להגיע לטיפול ברקמות פגועות, לזירוז הריפוי, למלחמה בזיהומים ובפתוגנים ועוד.

במצב נשימה מטבולי רגיל בלחץ של אטמוספירה אחת, החמצן מגיע לרקמות באמצעות תאי הדם האדומים ושם מתבצע חילוף גזים. 100% חמצן הננשם בסביבת לחץ גדולה מאטמוספירה אחת, יתמוסס גם בפלזמה ויכול להגיע להתחיל מטבוליזם ברקמות איסכמיות פגועות שלעיתים אינן מתפקדות מזה שנים רבות. החמצן משפר את תפקוד תאי הדם הלבנים, מקדם את היווצרותם של כלי דם חדשים וכתוצאה מכך גורם לשיקום מלא של רקמות פגומות, חיסול של חומרים רעילים, הפחתת השפעות של חומרים רעילים, שיפור ושליטה בזיהומים וריפוי מהיר יותר של מגוון רחב של פציעות ומחלות. רקמות הגוף דורשות אספקה נאותה של חמצן לתפקודן וכאשר רקמה כלשהי נפגעת, תהליך הריפוי דורש כמות מוגברת של חמצן לרקמה הפגועה כדי שהרקמה תחלים, תשתקם ותשרוד.

מה קורה בטיפול?

המטופל נושם 100% חמצן טהור בסביבת לחץ אטמוספרי גבוה מ1 למשך זמן הטיפול וזאת לפי פרוטוקול הטיפול המותאם למצבו של המטופל. האוויר שאנו נושמים בדרך כלל מכיל רק 19-21% חמצן בלחץ אטמוספירה 1 בגובה פני הים. באמצעות הטיפול אצלנו, ריכוז של 100% חמצן טהור יומס לתוך זרם הדם ואל הפלזמה,באופן פיזיקלי למחזור הדם ומשם לכל תאי הגוף, לכל רקמה איסכמיות דלה בחמצן,כולל לתאים פגועים או "רדומים", לקשרי הלימפה החיוניים, לתאי המוח ולכל רקמה פגועה שתועלת הריפוי של החמצן יכולה לסייע לריפויה או חידושה.

ביסוס מדעי ומחקרי

על פי מחקרים, נשימת חמצן טהור בתא לחץ, גורמת לחמצן להתמוסס בצורה פיזיקלית בפלזמה ובכך מתקיימת הספקת זרם מסיבי של חמצן לכל תאי הגוף ולאזורים שבהם ניצפית זרימת דם ירודה בעקבות פתולוגיה, כתוצאה מכך מתקבלים יתרונות ריפוי מרשימים שלא ניתן להשיג עם כל טיפול אחר. יחד עם זאת ובדיוק כמו בכל טיפול אחר, הטיפול בחמצן חייב לשמש כחלק מנתיב טיפול ובמקביל לטיפול קונבנציונלי.

מה מרגישים בתא לחץ?

התחושה בתא הלחץ היא תחושה מעט שונה מהתחושה מחוצה לו. כל מטופל ילמד לפני כניסה לתא הלחץ לאזן את הלחץ באוזניים במהלך הטיפול כך שעם העליה ההדרגתית בלחץ בתוך התא ובירידת הלחץ, ידע המטופל לאזן את הלחץ באזניים באמצעות פמפום ובדרכים נוספות שיוסברו על ידי מנהלי הטיפול לפני ובמהלך הטיפול.זהו תנאי הכרחי לפני כניסה לתא הלחץ

למי ולאיזה בעיות הטיפול מתאים?

הטיפול והתזמון הנכון של טיפול היפרברי עבור כל אדם, נקבע באופן הטוב ביותר לאחר הערכה רפואית מקיפה של הרופא המטפל שלך או על ידי הרופא הממיין של ריפוי בריא. טיפול חמצן היפרברי מוכר בכל בעולם כבר 80 שנה לטיפול במספר מצבים רפואיים וניתן השתמש בו בדרכים שונות. רופאים רבים ממליצים טיפול בחמצן היפרברי אם אתם סובלים מהמחלות הבאות:

מחלת דקומפרסיה, הרעלת פחמן חד חמצני, פציעות תאונה ומעיכה,
נמק גנגרנה, זיהום לקראת נמק רקמות, פצעי סוכרת שאינם מגלידים,
פגיעות ופציעות מהקרנות,

פגיעות ראש, כאבי ראש ומיגרנות,
פיברומיאלגיה,
אסטמה, בעיות אין-אונות, בעיות קשב וריכוז-ADHD
דיכאון, חרדות, שיתוק בל, פוסט-טראומה, פגיעות מוח , האטה קוגניטיבית ובעיות זיכרון
אובדן ראייה פתאומי.
אנמיה, מורסות וזיהום מוחי, תסחיפי גז עורקיי, כוויות
כיבים במערכת העיכול, מחלות לב,
מכת חום, טרשת נפוצה
מחלת פרקינסון, פגיעה בחוט השדרה, פציעות ספורט, שבץ מוחי.

אוטיזם- למרות שעדיין אין דיי מחקר והוכחות מדעיות המוכיחות כי טיפול בתא לחץ מסייע, הסכמנו לטפל גם באוטיזם ובטינטון, בגמגום ופסוריאזיס.

בטיחות

עד כה הצטברו יותר ויותר הוכחות על פי מאות מחקרים מבוקרים שבוצעו בשנים האחרונות ועומדים בקריטריונים מדעיים נוקשים התומכים ומוכיחים את היעילות של מינוני חמצן גבוהים בסביבת לחץ גבוה בטיפולים במחלות רבות. הטיפול בתא לחץ הוא טיפול בטוח ביותר ואינו אגרסיבי או פולשני. הסיבוכים הם נדירים אך יש לשים לב לכללי הבטיחות המחמירים שאנו נוקטים במכון בזמן הטיפול ובכל זמן ולהקפיד למלא אחר ההוראות של טכנאי ומנהלי הטיפול.

חמצן טהור עלול לגרום לשריפה אם יגרם ניצוץ או להבה ומשום כך לא ניתן להכניס פריטים כגון מציתים או התקנים המופעלים על סוללות לתוך תא הטיפול בחמצן, כמו כן יש מוצרי טיפוח עור ופריטים על בסיס נפט שיש בהם פוטנציאל לסיכון אש. בהגיעך למכון יש להוריד שעונים צמידים ושרשראות ואנו נספק לך בגדי טיפול מתאימים לכניסה לתא הלחץ . אנשי הצוות במכון ידריכו וינחו אותך בהוראות ספציפיות לפני כל טיפול. לפרטים 050-7848866