טיפול בתא לחץ

מהו תא לחץ

תא הלחץ הינו מבנה דמוי מיכל הבנוי מחומרים עמידים ללחץ, יחידי ויחודי באיכותו תוצרת ישראל ומאושר ע"י מעבדת מהנדסים תקנית.עד 4 אנשים יכולים לשבת בתוך התא והלחץ היחסי בתוך התא יכול להגיע עד 3 בר ובשליטה מוחלטת של מערכת בקרה מתקדמת,מערכות סינון איכותיות ונשימת חמצן באיכות הגבוהה ביותר. רקמות הגוף דורשות אספקה נאותה של חמצן לתפקודן וכאשר רקמה כלשהי נפגעת,תהליך הריפוי דורש כמות מוגברת של חמצן לרקמה הפגועה כדי שהרקמה תחלים תשתקם ותשרוד. טיפול חמצן היפרברי מגדיל משמעותית את כמות החמצן שהדם יכול לשאת ,מעבר לכמות החמצן שנישא ע"י ההמוגלובין. החמצן ההיפרברי נישא באופן פיזיקלי במחזור הדם בפלזמה וכך משחזר באופן מיטבי רמות גבוהות יותר של חמצן בדם, ומסוגל להגיע לטיפול ברקמות פגועות,לזירוז הריפוי למלחמה בזיהומים ובפתוגנים ועוד.

מה מרגישים בתא לחץ

באופן כללי לא מרגישים שום שינוי בתחושה בעת הטיפול. יכול להיות שעם העליה ההדרגתית בלחץ בתוך התא,תתכן תחושה של לחץ באוזנים שניתן לאזן באמצעות פמפום או בדרכים נוספות שיוסברו על ידי מנהלי הטיפול
במהלך הטיפול, המטופל נושם 100% חמצן טהור בסביבת לחץ אטמוספרי מוגבר למשך זמן הטיפול וזאת לפי פרוטוקול הטיפול המותאם.האוויר שאנו נושמים בדרך כלל מכיל רק 19-21% חמצן בלחץ אטמוספירה אחת, באמצעות הטיפול אצלנו, ריכוז של חמצן טהור יומס לתוך זרם הדם ואל הפלזמה באופן פיזיקלי למחזור הדם ומשם לכל תאי הגוף, כולל לתאים פגועים או "רדומים",לקשרי הלימפה החיוניים, לתאי המוח ולכל איבר פגוע שתועלת הריפוי של החמצן יכולה לסייע לריפויו או חידושו.

טיפול חמצן היפרברי מוכר בכל בעולם לטיפול במספר מצבים רפואיים וניתן השתמש בו בדרכים שונות. רופאים רבים ממליצים טיפול בחמצן היפרברי אם אתם סובלים מהמחלות הבאות:

אנמיה, מורסות וזיהום מוחי, תסחיפי גז עורקיי, כוויות
מחלת דקומפרסיה, הרעלת פחמן חד חמצני,פציעות תאונה ומעיכה,
נמק גנגרנה, זיהום לקראת נמק רקמות, פצעי סוכרת שאינם מגלידים,
פגיעות ופציעות מהקרנות,
אובדן ראייה פתאומי.
פגיעות ראש,כאבי ראש ומיגרנות,
פיברומיאלגיה, דימנציה,
אסטמה,בעיות אין-אונות,אוטיזם ו-ADHD
דיכאון,חרדות אוטיזם,שיתוק בל, פוסט-טראומה,פגיעות מוח ,
כיבים במערכת העיכול, מחלות לב,
מכת חום, טרשת נפוצה
מחלת פרקינסון, חרדות פגיעה בחוט השדרה, פציעות ספורט, שבץ מוחי

קרוהן,פסוריאזיס,גמגום,בעיות פוריות.

עד כה הצטברו יותר ויותר הוכחות על פי מאות מחקרים מבוקרים שבוצעו בשנים האחרונות ועומדים בקריטריונים מדעיים נוקשים התומכים ומוכיחים את היעילות של מינוני חמצן גבוהים בסביבת לחץ גבוה בטיפולים במחלות רבות. הטיפול בתא לחץ הוא טיפול בטוח ביותר ואינו אגרסיבי או פולשני. הסיבוכים הם נדירים אך יש לשים לב לכללי הבטיחות המחמירים שאנו נוקטים במכון בזמן הטיפול ולהקפיד למלא אחר ההוראות של מנהלת הטיפול.

חמצן טהור עלול לגרום לשריפה אם יגרם ניצוץ או להבה ומשום כך לא ניתן להכניס פריטים כגון מציתים או התקנים המופעלים על סוללות לתוך תא הטיפול בחמצן, כמו כן יש מוצרי טיפוח עור ופריטים על בסיס נפט שיש בהם פוטנציאל לסיכון אש. בהגיעך למכון יש להוריד שעונים צמידים ושרשראות,ואנו נספק לך בגדי טיפול מתאימים לכניסה לתא הלחץ ואנשי הצוות במכון ידריכו וינחו אותך בהוראות ספציפיות לפני כל טיפול.